خــانـــه / سئو / جلوگیری از ایندکس و کاهش صفحات ۴۰۴ در گوگل وبمستر تولز

جلوگیری از ایندکس و کاهش صفحات ۴۰۴ در گوگل وبمستر تولز

error-404-james-bot-cognitive-seo

 

اگر سایت خود را در گوگل وبمستر تولز ثبت کرده اید احتملا برای شما هم پیش آمده که بعد از مدتی ممکن است آدرس بعضی از مطالب یا تمام مطالب سایت شما تغییر کند. برای مثال هنگامی که موضوع سایت خود را عوض می کنید و مطالب قبل را حذف می کنید و مطالب جدیدی به سایت خود می افزایید. گوگل مطالب قبلی شما را ایندکس کرده است و کاربران در جستجوی گوگل هنگام مشاهده چنین صفحاتی از سایت شما با خطای ۴۰۴ مواجه می شوند.

صفحات ۴۰۴ چه تاثیری بر رتبه سایت شما خواهند داشت:

صفحات ۴۰۴ باعث پایین آمدن رتبه سایت شما و در نتیجه کم شدن بازدید کننده سایت شما می شود .(خطای ۴۰۴ به این معنی است که صفحه مورد نظر در وب سایت شما وجود ندارد به خاط اینکه دیگر آن مطلب در سایت شما  نیست و حذف شده است).یکی از عوامل اسپم شناخته شدن سایت شما توسط موتورهای جستجو نیز همین صفحات ۴۰۴ می باشد پس بهتر است در صدد رفع صفحات ۴۰۴ بر آیید.

در این مطلب روشی به شما خواهیم گفت که باعث میشود گوگل صفحات حذف شده سایت شما را ایندکس نکند و در نتیجه باعث کاهش خطاهای ۴۰۴ در نمایش وب سایت شما توسط موتورهای جستجو می شود…

 

برای این کار دو راه حل به شما معرفی می کنیم :

۱ :: کد زیر را به صفحات ۴۰۴ سایت خود بیفزایید :

جلوگیری از ایندکس و کاهش صفحات 404 در گوگل وبمستر تولز

کد بالا باعث می شود موتور های جستجو از جمله گوگل این گونه صفحات را دنبال نکنند و ایندکس هم نکنند.کد بالا را به قسمت هدر صفحه ۴۰۴ خود اضافه کنید (یعنی بین دو تگ  و  ).

۲ :: اضافه کردن کد ریدایرکت به صفحات ۴۰۴ :

شما می توانید زیر همان کد بالا کد ریدایرکت ( انتقال دهنده ) را به قسمت هدر صفحات ۴۰۴ سایت خود اضافه کنید. شما می توانید با قرار دادن این کد کاربر یا ربات ها را از صفحات ۴۰۴ به صفحه اصلی سایت خود متقل کنید. همچنین اگر از سیستم های مدیریت محتوایی مثل وردپرس استفاده می کنید افزونه های به این منظور طراحی شده اند افزونه ۴۰۴ Redirection می باشد که از لینک زیر می توانید آن را دانلود کنید.

۴۰۴ Redirection

 

درباره اصغر حاج صالحی

این مطالب را نیز ببینید!

Strategic Decision

استراتژی تصمیمات صحیح در سئو قبل از طراحی سایت

استراتژی درست قبل از طراحی سبب می شود خیالمان از بابت رعایت نکات مهم در …

ریدایرکت ۳۰۱ و آموزش استفاده از آن در سئو – ۳۰۱ Redirect

  ریدایرکت ۳۰۱ به چه معناست؟ ریدایرکت ۳۰۱ به معنی انتقال دائمی بازدیدکنندگان یک آدرس …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پنج × دو =